I. Klobucký ergsprint

26.05.2018 21:56

Vítězem I. Klobuckého ergsprintu se stal Pavel Macháč

Sportovní sdružení Běhatlon Valašské Klobouky uspořádal v sobotu 26. května první ročník závodu ve sprintu na veslařském trenažéru. Celá soutěž proběhla jako doplňkový program okrskové soutěže hasičského sportu na stadionu TJ Spartak Valašské Klobouky a byla rozdělena do dvou výkonnostních kategorií. Pro chlapce a dívky do patnácti let byla vypsána vzdálenost 350 metrů, pro starší závodníky již 500 metrů.

Absolutním vítězem hlavní kategorie mužů se stal Pavel Macháč z Valašských Klobouk, který zvládl fyzicky náročný závod za 1 minutu a 34 vteřin. V kategorii žen si první místo za čas 2:03,8 vybojovala Lucie Řezníková z Poteče. V mladších kategoriích dominovali sportovci z našeho oddílu Martin Dohnal a Barbora Bačová, kteří si ve sprintu na 350 metrů zapsali nejrychlejší časy.

Výtěžek ze startovného do budoucna přispěje na zakoupení veslařského trenažéru pro děti z naší základní školy, které se letos zapojily do projektu „Česko vesluje“.

V neposlední řadě děkujeme i sponzoru panu Václavu Fialovi (Potraviny AZMARKET) za věcné ceny do tomboly.